вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane prędko się eksploatują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий